...

Elon Musk Prepojíl Mozog a Technológiu

Spoločnosť Neuralink Elona Muska prvýkrát implantovala mozgovú technológiu ľudskému pacientovi

Neurotechnologická firma Neuralink, ktorej na čele stojí Elon Musk, úspešne implantovala svoje inovatívne zariadenie človeku po prvýkrát minulú nedeľu. Musk zdieľal na X, platforme kedysi známej ako Twitter, že jednotlivec sa po zákroku dobre zotavuje.

 

Podnik je na čele vývoja mozgového implantátu, ktorý má umožniť ľuďom trpiacim významnou paralýzou ovládať externé zariadenia čisto prostredníctvom mozgových signálov. Po zelenú od Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) v máji, Neuralink začal svoju prvú klinickú skúšku na ľuďoch túto jeseň, ako je podrobne opísané v aktualizácii spoločnosti.

 

V nedávnom oznámení na X Musk odhalil, že prvý produkt Neuralinku sa nazýva „Telepatia“. Táto priekopnícka technológia sľubuje premeniť komunikáciu pre tých, ktorí trpia progresívnymi neurologickými stavmi ako ALS. Vízia je, že tieto osoby môžu interagovať alebo navigovať po sociálnych platformách jednoducho používaním svojich myšlienok na ovládanie kurzorov a vykonávanie úloh pri písaní.

 

 

 

 

Musk si predstavuje budúcnosť, kde „Predstavte si, že Stephen Hawking by mohol komunikovať rýchlejšie ako rýchlopisec alebo aukčný vyvolávač,“ čo zhrňuje ambiciózny cieľ projektu.

 

Táto počiatočná ľudská skúška je len fázou v ceste Neuralinku k uvedeniu svojho produktu na trh. Cesta k získaniu úplného povolenia od FDA zahŕňa rozsiahle analýzy bezpečnosti údajov a prísne testovanie, štandardný postup pre spoločnosti vyrábajúce zdravotnícke pomôcky.

 

Podrobnosti o počte účastníkov prvej ľudskej skúšky Neuralinku zostávajú nezverejnené. Spoločnosť zatiaľ nereagovala na otázky týkajúce sa špecifikácií tejto nedávnej operácie.

Tweet od Elona Muska: "Prvý človek dostal implantát od @Neuralink včera a zotavuje sa dobre. Prvé výsledky ukazujú sľubné zistenia detekcie neurónových špičiek."
Tweet od Elona Muska: "Prvý človek dostal implantát od @Neuralink včera a zotavuje sa dobre. Prvé výsledky ukazujú sľubné zistenia detekcie neurónových špičiek."

Neuralink vyniká v rastúcom sektore rozhrania mozog-počítač (BCI), najmä vďaka významu Muska, ktorý vedie aj Tesla a SpaceX. Systém BCI interpretuje neurálnu aktivitu a prevádza ju na príkazy, ktoré môžu ovládať technológiu. Neuralink je medzi niekoľkými firmami, vrátane Synchron, Precision Neuroscience, Paradromics a Blackrock Neurotech, ktoré posúvajú hranice v tejto oblasti.

 

 

S plánmi začať svoju prvú ľudskú skúšku v nadchádzajúcich mesiacoch, Paradromics je na ťahu. Minulý rok Precision Neuroscience uskutočnila svoju prvú ľudskú štúdiu a v roku 2021 používateľ BCI od Synchronu dokázal tweetovať prostredníctvom účtu CEO Toma Oxleyho.

 

 

Súťaž o dominanciu na trhu medzi týmito spoločnosťami zostáva veľmi konkurenčná a nepredvídateľná.

 

Elon Musk je teraz veľmi často v správach, naposledy bol v správach, keď jeho platforma X, sa dostala do problémov, keď explicitný obrázok Draka a Taylor Swift bol zdieľaný cez jeho platformu X (Twitter).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Email
WhatsApp
author avatar
Ronald Vrabel Novinár & majiteľ
Vitajte na mojom blogu! Som Ronald Vrabel, skúsený profesionál s bohatými skúsenosťami v oblasti technológií a zábavného priemyslu. Moja cesta dynamickým svetom technológií mi poskytla najnovšie poznatky a inovatívne prístupy k digitálnym riešeniam. Zároveň ma moje pôsobenie v zábavnom priemysle naučilo kreatívnemu inštinktu a poskytlo mi jedinečný pohľad na obsah, ktorý upúta a zaujme. S rokmi skúseností na pomedzí technológií a zábavy som si vyvinul bystré oko pre trendy, ktoré formujú naše digitálne zážitky, a hlboké porozumenie sily rozprávania príbehov za angažujúcim obsahom. Či už ide o najnovšie pokroky v technológii alebo o najnovšie fenomény v zábave, som tu, aby som sa podelil o svoje myšlienky, analýzy a predpovede. Prečo sledovať môj blog? Pretože prinášam kombináciu technickej odbornosti a kreatívneho nadšenia, ktorá čitateľom ponúka nielen informácie, ale aj víziu, ako technológia a zábava naďalej transformujú náš svet. Ostaňte naladení na príspevky, ktoré informujú, inšpirujú a bavia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.